VÝLETY A VOLNÝ ČAS

 

 

 

TIPY NA VÝLETYVOLNOČASOVÉ AKTIVITY

vÝLETY

PODĚBRADY A VOLNÝ ČAS

Poděbrady vznikly při důležitém přechodu přes Labe v roce 1224. Dominantu města tvoří zámek, kde se podle některých historiků narodil český král Jiří z Poděbrad, jehož mírové snahy předstihly o několik století dobu. Již v 17. století vznikly v Poděbradech malé lázničky, jejichž pramen se řadí mezi nejlepší železité vody. Nejvýznamnějším rokem pro novodobé dějiny města byl bezpochyby rok 1905, kdy při hledání pitné vody byl na nádvoří zámku objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. První úspěšná sezóna v uhličitých lázních se od roku 1908 stala předzvěstí nového „zlatého“ věku města.

Díky úspěšnému lázeňství, bohatému kulturnímu, společenskému a sportovnímu životu a navíc krásnému přírodnímu prostředí se staly Poděbrady vyhledávaným letoviskem, kde se zdraví nejen navrací, ale kde je možné ho i preventivní léčbou utužit a zde i příjemně relaxovat.

Kdo má zájem dozvědět se něco více o historii města, může podniknout tři vycházkové okruhy městem. Mapku s vyznačenými trasami můžete obdržet v informačním centru.

TIPY NA VÝLETY

Jezero Sadská

Vzdálenost: 11,5 km

U obce Sadská se nachází pískovna obklopená borovicovými lesy, jenž je součástí přírodního parku Kersko. Pískovna nabízí přírodní koupání s písečnými i travnatými plážemi, občerstvení je zajištěno.

Kersko a Bohumil Hrabal

Vzdálenost: 21,8 km

Asi patnáctikilometrový výlet, vhodný pro cyklisty i pěší turisty, začíná u proslulé Hájenky. Ačkoli doznala jistých změn, pohled do jídelního lístku poskytne dávku nostalgie – v bohaté nabídce zvěřiny samozřejmě nechybí proslavený kerský divočák a z nápojů Postřižinské pivo.

Zoo Chleby

Vzdálenost: 12,3 km

Zoo Chleby je jedna z nejmenších českých zoologických zahrad, nacházející se v obci Chleby severovýchodně od Nymburka. Popularitu na rozdíl od svých obřích konkurentů získává především díky umožnění těsnějšího kontaktu návštěvníků se zvířaty.

Písečná duna – Písty

Vzdálenost: 11,6 km

Písty – unikátní přírodní památka na jižním okraji bývalého letoviska. Písečný přesyp s pravým „pouštním“ pískem s unikátním výskytem chráněných živočišných druhů na okraji nádherného borovicového lesa.

Zámek Loučeň

Vzdálenost: 20,5 km

V srdci Svatojiřského lesa, největšího lesního komplexu Středočeského kraje, leží bývalé letovisko a sídlo české větve knížecího rodu Thurn-Taxisů – malebná obec Loučeň. Okolí městyse je protkáno cestami a cestičkami, po kterých se můžete krásnými lesy toulat nebo se vydat na borůvky či houby. Labyrintárium – v české republice jedinečný soubor 12 labyrintů a bludišť vás poučí o smyslu a historii labyrintů od Kréty až ke Keltům.

Ostrá – Botanicus

Vzdálenost: 19 km

V malé obci Ostrá nedaleko Lysé nad Labem navštívíte historii v centru řemesel a s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků či mydlářů. Máte jedinečnou příležitost vyrobit si vlastní bylinné mýdlo, svíčku, lněný provaz, ruční papír, odrátovat si kamínek, vyrýžovat zlato nebo si vytočit hrníček na hrnčířském kruhu. Během sobotních představení můžete shlédnout vystoupení kejklířská, divadelní i hudební. 

Záchranná stanice a ekocentrum na Huslíku

Vzdálenost: 7,3 km

Venkovní expozice volně žijících živočichů, přírodní zahrada, sad starých ovocných odrůd, bylinková spirála s hmyzím domkem a čmelínem, broukovitě, didaktické hřiště pro děti i dospělé, interaktivní naučná stezka, pec na chleba, sušárna na ovoce, moštárna, ukázkový úl se včelami.

Park Mirakulum – Milovice

Vzdálenost: 24,7 km

Mirakulum – pohádková země zábavy a poznání myslí ve své náplni na děti od nejútlejšího věku do patnácti let. Pro děti i jejich rodiče jsou připraveny jak aktivní, tak odpočinkové zóny. Kouzelný hrad s katakombami, obří pískoviště nebo hledání cest z přírodního bludiště se postarají o dokonalé rozptýlení i podnícení dětské fantazie. Pohádkové či kulturní chvilky bude možné strávit na divadle nebo při koncertě v kamenném amfiteátru. Mirakulum s radostí splní jakékoliv přání a nabídne pestrý i různorodý živý program, hlavně o víkendech.

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

In-line stezka

In-line stezka

Velmi oblíbená stezka pro in-line brusle je dlouhá 9 km a táhne se podél Labe z Nymburka do Poděbrad. Trasa není náročná, tudíž na ni mohou vyrazit opravdu všichni.

Golf

Golf

Golf Club Poděbrady
Jedná se typické parkové hřiště s osmnácti jamkami, které je vhodné pro méně zkušené i náročné hráče. Otevřeno je pro členy i nečleny klubu. Vybrat si můžete z různých tréninkových balíčků.

Lázeňský park a kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a kolonáda v Poděbradech

Fontána a květinové hodiny s trpaslíkem odbíjejícím čas kladívkem do plechové mochomůrky jsou rozhodně místa, které nesmíte při procházce kolonádou minout.

Další in-door aktivity

Další in-door aktivity

(Squash, bowling, stolní tenis, volejbal, nohejbal, billiard-pool)

Veškeré sportovní potřeby si lze zapůjčit.

Jízda na koni

Jízda na koni

Jezdecký klub Obora Poděbrady

Individuální výcvik pro začátečníky a pokročilé. Je zde možnost využít i kryté jízdárny.

Koupání

Koupání

Jezero Poděbrady nabízí půjčovnu lodiček, šlapadel, vyhrazenou nuda pláž, hřiště na petangue, stánky s občerstvením, kemp.

Přívoz Oseček

Přívoz Oseček

Od května do září kola z jednoho břehu Labe na druhý přepravuje přívoz v obci Oseček, Velký Osek.

Vyhlídkovým vláčkem po Poděbradech

Vyhlídkovým vláčkem po Poděbradech

Tip na výlet pro děti, které nejvíce ocení projížďku vyhlídkovým vláčkem podél řeky Labe. Cesta v přírodě trvá zhruba hodinu. Nastupujte u Zdymadla.

Výletní loď Král Jiří

Výletní loď Král Jiří

Netradičním výletem pro děti i dospělé je vyhlídková plavba na lodi Král Jiří. Kochejte se výhledy na Polabskou nížinu. Loď vyjíždí směry na soutok Labe s Cidlinou a do Nymburka. Při plavbách na Cidlinu loď přistává na soutoku Labe a Cidliny, kde je možné nastoupit nebo vystoupit.

Lázeňský park a kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Tenis

Tenis

Tenisové kurty, které jsou v zimě zakryté přetlakovou halou, jsou ideální možností, jak strávit volný čas. Můžete si zahrát beachtenis, beachvolejbal, bowling, pétanque. V nabídce je i možnost privátních tréninkových hodin s trenérem a zapůjčení sportovních potřeb. V areálu se nachází kavárna a parkoviště.

Kontakt

Penzion Obora
Obora 26
290 01 Poděbrady, Polabec
Tel: +420 603 801 808
E-mail: info@oborapodebrady.cz

Provozovatelka:
Hana Vyrtychová
IČ: 67420800
DIČ: CZ7955070959
E-mail: info@oborapodebrady.cz

Chcete rezervaci? Napište nám!

15 + 1 =